3 C
Prague
Pátek, 2 června, 2023

/

Jaké střešní nosiče budou ideální pro váš vůz?

V případě, že každoročně v zimním období vyrážíte na hory a půjčujete si tam jak lyžáky, tak i lyže či snowboard, protože je nemáte jak převézt, mohou se vám hodit střešní nosiče. Věřte tomu, že se vám koupě nosičů, ale i zimního vybavení vyplatí. Pokud jezdíte každý rok, a klidně i dvakrát, nemusíte se zdržovat půjčováním a vrácením zimního vybavení. A nejen lyže a další, ale také kola, která lze převézt klidně až za hranice. 

Dle čeho vybrat

Než ale střešní nosiče koupíte, měli byste zvážit několik aspektů. Jeden z prvních a hlavních je, jak své nosiče na střechu vozu upevníte. Máte na autě již od výrobce hagusy? Potom tedy na ně kupte příčníky. Pokud je to přesně naopak a střecha na voze je bez hagusů, můžete pořídit příčníky, které se uchycují pod lem střechy. U některých se uchycují do fixních bodů. Abyste správně vybrali, mnoho kvalitních eshopů nabízí možnost filtrování výrobků dle typu auta. V případě, že půjdete hned do prodejny s nosiči, je dobré se zeptat, abyste nekoupili nehodící se kousek. 

Další, co by u mělo rozhodnout, je cena. Možná je skvělé koupit levný výrobek, ale bohužel ne vždy bude vhodný. Levnější nosiče jsou většinou vyrobeny z plastu a mají nižší nosnost, takže pokud na nich chcete převážet čtyři kola, raději zvolte jinak. Doporučujeme volit nosiče z hliníku nebo oceli. Jsou pevné a uvezou čtyři kola a klidně i střešní box. Nosiče s vyšší nosností budou i o něco dražší, ale pokud chcete převážet těžší náklad, budou také spolehlivější a bezpečnější pro vás i lidi kolem vás. 

Vybírejte spolehlivého prodejce

Vybíráte střešní nosiče online? Potom tedy buďte obezřetní a vybírejte pouze u ověřených prodejců, ale také produkty od ověřených výrobců. Těmi jsou například Hakr nebo Thule. Patří mezi velmi žádané a také oblíbené. Doporučujeme ověřeného prodejce Autodoplňky-obchod.cz, kde najdete vše přehledně, za rozumnou cenu, a navíc s možností filtrování, abyste koupili vždy správný produkt.