3 C
Prague
Pátek, 2 června, 2023

/

Láká vás netradiční letní dovolená? Oslo je tou správnou volbou

Letní dovolená nemusí nutně znamenat, že vaše Výletní kroky budou směřovat na pláže teplých zemí. Mnozí se právě naopak chtějí vyhnout vedrům. Patříte k této skupině rekreantů i vy? Tak to byste mohli vyzkoušet dovolenou v metropoli Norska.

Oslo, Norsko

Co se týče počtu obyvatel, tak Oslo v porovnání s ostatními evropskými metropolemi není velkým městem. Avšak rozlohou a především turistickými atrakcemi se právem řadí k předním místům. Rozhodně tam budete mít co obdivovat.

Pokud vaše chuť toulat se po nových zemích nezná mezí a vášeň, s jakou se pouštíte do jejich objevování, je pro vás tím nejlepším hnacím motorem, nalaďte se na návštěvu norského Osla. Oslo je skvělou destinací z mnoha důvodů a ukrývá mnoho zajímavých míst. A tady jsou …

Vigeland park s nejfotografovanějším dítětem
Vigeland park o rozloze 32 hektarů v západní části Frogner parku a je právem považován za poznávací znamení města. Autorem všech 212 sousoší a soch v tomto parku je norský sochař Gustav Vigeland, kterému se podařilo z bronzu, žuly a litiny stvořit nápaditou mozaiku lidských osudů.

Oslo, Norsko

V parku ještě musíte vidět:
Monolit – více než 17 metrů vysoký sloup, který tvoří 121 navzájem propletených lidských postav různého věku.
Most s 58 sochami z bronzu.
Hnevajúci se chlapeček – nejfotografovanější dítě v Oslu
dávka umění
Troufáte si i na přísun umění? Potom se autobusem nebo trajektem vyberte na poloostrov Bygdøy, který leží nedaleko centra města. Návštěvníky Osla tam táhne celou řadu zajímavých památek, muzeí a atrakcí.

Během dobrého počasí navštivte rozsáhlé venkovní muzeum kulturní historie. V muzeu Kon-Tiki je vystavena slavná stejnojmenná dřevěná vor i legendární rákosová plsť Ra. Muzeum Frammuseet je zase zasvěcené výzkumné polární lodi Fram a polárním expedicím. Ve Vikingskipshuset si můžete prohlédnout zachovalou vikinskou loď drakkar z Oseberg.

Nejzelenější město světa
Ve velkoměstě do lesa? V Oslu je možné cokoli. Pokud potřebujete na chvíli vypnout, vyrazte ven do přírody a sami si ověřte, že se Oslo neprezýva nejzelenějším městem světa nadarmo. Více než polovinu plochy města totiž zabírá les, který sahá téměř až k prahem dveří domů. Letní dovolenou v Oslu tak můžete věnovat i pěší turistice.

Do Osla z Vídně
Vůbec není problém, pokud do Osla budete letět z Vídně, protože můžete jít pohodlně autobusem z Prahy na letiště Schwechat. Linky Slovak Lines jezdí na této trase v pravidelných intervalech.