3 C
Prague
Pátek, 2 června, 2023

/

Pracujete z domu? Proč by váš stůl podle feng šuej neměl stát pod oknem?

Mnoho z nás v tomto čase pracuje formou home office. Ze stolu, za kterým se občas pracovalo, se stalo místo, na kterém prožijeme celý pracovní den.

Pravda 23.03.2021 09:00 home office, kancelář, práce, práce z domu, … Foto: Shutterstock
Práci doma by mělo odpovídat i umístění stolu.
I proto je na místě věnovat pozornost tomu, kam naši „kancelář“ v místnosti umístíme. Pod oknem by to být nemělo, alespoň podle feng šuej.

Přechod z kanceláře do domácího prostředí přinesl pro lidi mnoho výzev. Mimo jiné jsme museli vytyčit stále místo pro pracovní stůl, což může být v menších bytech jistým problémům. Ale výzvou je i koutek či prostor, ve kterém si home office uděláme. Podle feng šuej je pro efektivní práci důležité právě místo, kde činnost provádíme.

Proč ne pod oknem?
Zní to lákavě … Od počítače zvednout zrak a podívat se ven. Na druhé straně to znamená, že se právě tímto díváním ven z okna během práce obíráme zbytečně o energii. Tu rozptyluje právě okno a podle feng šuej naši energii takto „vyhazujeme“ přímo ven oknem. Každý člověk je samozřejmě rozptylován v jiné míře vnějšími vlivy a je na našem zvážení, co je pro nás prioritou. Pokud však patříte k typům lidí, jejichž pozornost létá „z místa na místo“ a několikahodinová koncentrace jim dělá problémy, pak pracovní stůl pod oknem není opravdu správnou volbou.

Kam s pracovním stolem?
ČTĚTE VÍCE
Co je důležité při home office? I neformální online setkání
Co je důležité při home office? I neformální online setkání
Jak si zařídit domácí pracovnu tak, abyste byli plná energie? Skvělé tipy odbornic
Jak si zařídit domácí pracovnu tak, abyste byli plná energie? Skvělé tipy odbornic
Pokud je pracovní stůl na vizuální klidnějším místě, může se člověk lépe soustředit na své úkoly a po práci si raději vychutnejte volný čas venku na zahradě nebo na procházce. Pokud můžete v bytě stůl umístit pouze u okna, doporučuje se okno trochu zatemnit, aby vaše energie zůstala během pracovní doby u stolu.


Při práci z domu, se lépe pracuje, když si pustíte hudbu, které podporuje soustředění při práci.