3 C
Prague
Pátek, 2 června, 2023

/

Tři chyby, které děláme s ručníky v koupelně

Za vaše problémy s pokožkou mohou být zodpovědné i ručníky v koupelně. Tyto chyby nedělejte!

Pravda 09.03.2021 13:00 ručník, žena, kúpeľňaFoto: Shutterstock
Na obličej používejte jiný ručník než na ruce.
Jak je prát?
Při ručnících je obzvláště důležité, abyste je správně prali. Netřeba zapomenout na dvě věci – používejte aviváž, aby byly ručníky měkké a zbytečně nedráždily pokožku. Případně je vložte do sušičky, díky čemuž je vytáhnete příjemně měkké na dotek. Mnohem důležitější je však další bod v péči o ručníky – perte jejich minimálně na 60 stupňů. Bakterie usídlené v ručníku nižší teploty nezabijí. Bílé ručníky můžete klidně prát až na 95 stupňů.

Měníte jejich často?
Vlhké a teplé prostředí v koupelně je rájem pro bakterie. Vlhkost se v ručníku udržuje obzvlášť dobře, takže v něm mají bakterie přímo ideální podmínky. Abyste před nimi ochránili pokožku, měli byste je pravidelně měnit. Jednou týdně je nezbytné minimum. Pokud však máte například problematickou pokožku obličeje, potom je měňte i každé tři dny.

Málo ručníků v koupelně
Ideální by bylo, abyste měli jeden ručník na ruce, jeden na obličej a jeden na tělo po sprchování. Ručník, který používáte na utírání rukou, byste rozhodně neměli používat i na obličej. Navzdory mytí rukou totiž končí mnoho bakterií v ručníku. Aby si je přenesete na obličej, usnadníte patogenům množit se na pokožce, což může mít za následek zhoršení stavu pleti, zvlášť problematické.