3 C
Prague
Pátek, 2 června, 2023

/

Zatočte se skvrnami od vodního kamene ve sprchovém koutu! Takto jednoduše

Tvořící se bílé skvrny od vodního kamene a různé usazeniny vzhledu sprchového koutu neprospívají.

Pravda 16.01.2021 13:00 úklid, žena, sprcha, koupelna, upratovanieFoto: Shutterstock
Zase je to tady! Otravné čištění sprchového koutu …
Pokud ho doma používáte, pak víte, že s jeho čištěním se obvykle pořádně natrápíte. Co tak vyzkoušet nové způsoby, aby sprchový kout vypadal jako nový?

Drhnutí a mytí koutu zřejmě nepatří k oblíbeným domácím činnostem bohužel ptá si značnou pravidelnost. Koupelna je přece jednou z důležitých místností bytu, ve které trávíme hodně času. A chceme mít pocit, že jsme v čistém a hygienickém prostředí. Jak zajistit, abychom se s čištěním sprchového koutu tak nenadřeli?

I takto:

Po sprchování opláchněte kachličky a stěny koutu nejdříve studenou vodou, aby se smyly všechny zbytky pěny.

Pak přejděte skleněné stěny stěrkou na sklo, aby nezůstaly na skle usazeniny vodního kamene. Chromované části vytřete ručníkem či hadříkem dosucha.

Skleněné stěny chraňte před skvrnami takto:

Na skle jsou často viditelné nepěkné skvrny. Zde je však trik, který vám s nimi pomůže. Potřebujete jen láhev s rozprašovačem, hadřík a leštící přípravek na nádobí určený do myčky.

Jak na to?

Nalijte část leštidla do prázdné a vyčištěné láhve s rozprašovačem.
Navlhčete skleněnou stěnu tímto prostředkem a rovnoměrně ho rozneste hadříkem po celé ploše skla.
Proč tento trik funguje? Leštící prostředek zlepšuje sušení nádobí v myčce, protože obsahuje aktivní složky, které odpuzují kapky vody a ty se následně na skle „nedrží“. A to funguje nejen s nádobím v myčce, ale i se sprchovým koutem – skvrny vodního kamene nebudou tvořit tak výrazně a rychle.