3 C
Prague
Sobota, 25 března, 2023

/

Future is Local: nový obchod na pražském letišti

Móda, doplňky, pečující kosmetika i dárkové předměty – to vše najdete v letištním obchodě Future is Local, nově otevřeném na Terminálu 2 Letiště Václava Havla. Kromě kvalitních výrobků si odsud ale můžete odnést ještě něco: pocit, že jste podpořili poctivé lokální značky, kterým není jedno, jak a kde své produkty vyrábějí.

Prostředí letiště bývá velmi hektické a vyčerpávající. Oproti tomu prostory nového obchodu Future is Local působí už na první pohled velmi příjemně a klidně – jako by ani nebyly na letišti. Designový interiér, jež navrhli studenti Mendelovy univerzity v Brně, reprezentuje myšlenku celého projektu. Dřevěné vybavení doplňuje podlaha z recyklovaných materiálů a díky přítomnosti mnoha rostlin se tu i dobře dýchá – proto tu můžete potěšit své smysly a odpočinout si od letištního ruchu.

Nákup nejen na dovolenou

Co se týká zboží, nechybí značky jako Reparáda, Havlíkova přírodní apotéka, Chráněná dílna Chrpa či Bohemia gloves, najdete tu ale i mnoho dalších. Můžete tu vybrat zdravou náhradu za zapomenutý šampon, nový kousek do šatníku i originální dárek pro své blízké.

Ale ať už jde o módní doplněk, krém nebo třeba svíčku, každý výrobek z obchodu Future is Local má svůj originální příběh, za kterým stojí mnoho práce a kreativity. Ten můžete přímo v prodejně zjistit inovativním způsobem – u všech poliček se zbožím najdete QR kódy, jež stačí načíst mobilem či tabletem (personál Vám jej rád zapůjčí), a příběh i původ produktů máte jako na dlani.

V lokálním zboží je budoucnost

V průběhu minulého století se stalo běžné, že firmy své továrny přesouvají do zemí třetího světa, kde využívají levné pracovní síly chudých lidí, nezřídka i dětí. Zboží se pak převáží přes půl planety do zdejších řetězců. Cílem takového průmyslu je co nejlevnější výroba, ale jeho dopady na životní prostředí jsou obrovské – miliony tun odpadu, který končí v přírodě a velké množství výrobků pochybné kvality, jež se za pár měsíců také vyhodí. Oproti tomu udržitelná výroba klade důraz na kvalitu a zodpovědný přístup.

Cestujete-li na dovolenou třeba do jiné evropské země a není Vám jedno, jak, kde a od koho kupujete, navštivte Future is Local. Objevíte nový, šetrný způsob nakupovaní, který myslí na Vaši spokojenost i na planetu. Více informací najdete na www.futureislocal.cz.