3 C
Prague
Pátek, 2 června, 2023

/

Máme v téže nemocnici najednou dva prezidenty. Současného i bývalého

Český prezident Miloš Zeman nastoupil v úterý do pražské Ústřední vojenské fakultní nemocnice.

TASR 14.09.2021 14:44, aktualizováno: 21:13
Zemanová hospitalizaci v úterý potvrdila mluvčí ÚVN Jitka Zinke. Prezident by podle jejích slov měl v nemocnici zůstat nejméně do pátku. Odmítla však komentovat proč je český prezident hospitalizován.

Zeman (76) do nemocnice přišel na invalidním vozíku v doprovodu své manželky Ivany. Přesné důvody hospitalizace zatím nejsou známy, píše zpravodajská televize CNN Prima News.

Důvody hospitalizace neupřesnil ani Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček, který bezprostředně nereagoval na SMS či telefonáty ze strany portálu iROZHLAS.cz, který o hospitalizaci informoval.

Šlo o preventivní prohlídku?
Prezidentův poradce Martin Nejedlý však tomuto serveru řekl, že Zeman si měl domlouvat pouze preventivní prohlídku. „Slyšel jsem pana prezidenta, že se dohaduje přes svého kancléře a tajemníka, aby dohodl termín na pravidelnou prohlídku,“ uvedl Nejedlý s tím, že tyto věci řeší prezident se svým ošetřujícím lékařem a šéfem vojenské nemocnice Miroslavem Zavoralom.

Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář se ke zprávě o hospitalizaci zatím také nevyjádřil. Nereagoval ani na to, zda bude muset prezidentská kancelář upravovat Zemanův program na tento týden.

O hospitalizaci prezidenta informoval bez bližších podrobností i server Novinky.cz či deník Právo, podle informací něhož by mělo jít o delší pobyt v nemocnici.

Zeman byl v minulosti v této pražské nemocnici několikrát hospitalizován. Loni mu tam operovali zlomenou ruku, kterou si zranil při pádu. O rok dříve tam byl na tzv. rekondičním pobytu. Vojenští lékaři mu například také vyšetřovali sluch.

Klaus má problém s vysokým tlakem
V této vojenské nemocnici je momentálně hospitalizován i bývalý český prezident Václav Klaus. Podle informací deníku Právo měl přes víkend zdravotní problémy související především s vysokým tlakem, a po dohodě s lékaři byl hospitalizován.

V pondělí byl Klaus sice z nemocnice propuštěn, v úterý se do ní však v dopoledních hodinách opět vrátil, píše Právo.

Babiš se obává o Zemanová zdraví
Český premiér Andrej Babiš v úterý vyjádřil obavy o zdraví prezidenta Miloše Zemana a popřál mu brzké uzdravení. „Hodně nyní na pana prezidenta Zemana myslím a přeji mu vše dobré, ať je brzy zdravý, plný sil a elánu,“ napsal Babiš na Twitteru. ÚVN je podle Babiše „to nejlepší pracoviště v zemi“ a premiér je rád, že prezident je nyní v „nejlepších rukou“.

Mluvčí Pražského hradu Jirí Ovčáček se premiérovi poděkoval. „Těšíme se na brzké zářijové pravidelné setkání v Lánech, pokud bůh dá! Držte se a bojujte, „uvedl.


Riskovat s vlastním zdravím se nevyplací, při trvalých následcíh můžete skončit i na invalidním vozíku.